Εντός Γηπέδου

ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 1-1

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ - 5ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ, 3Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΓΗΠΕΔΟ ΠΕΡΙΒΟΛΙΩΝ, 29/11/2017

ΕΒΓΑΛΕ ΤΗΝ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ ΚΑΙ ΠΡΟΚΡΙΘΗΚΕ ΣΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΑΣΗ

Σε χαμηλή πτήση ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ παραχώρησε ισοπάλια στον Κισσαμικό με σκορ 1-1, πήρε την πρόκριση και πλέον περιμένει την Δευτέρα για να μάθει τον επόμενο αντίπαλο του στον θεσμό του Κυπέλλου Ελλάδας.

Ο Ούρος Τζούρτζεβιτς άνοιξε το σκορ για τους ερυθρόλευκους στο 29' με τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ να είναι πιο ορεξάτος και αποτελεσματικός στο πρώτο 45λεπτο.

Στο Β' Ημίχρονο οι ερυθρόλευκοι φάνηκε να κάνουν... "αγγαρεία", δέχθηκαν την ισοφάριση από τους γηπεδούχους στο 68' και το μόνο που είχαν να επιδείξουν ως το τέλος του αγώνα, ήταν το δοκάρι του Τζούρτζεβιτς στο 94'.

Γήπεδο: Δημοτικό Περιβολίων

Κισσαμικός (Γιώργος Πετράκης): Παπαδόπουλος, Τόλι, Σερβιλάκης, Παντελάκης, Ζιούλης, Μεγαρίτης, Γκίνη, Αποστολίδης, Βρεττός (85' Μπατσάνιν), Χαλκιαδάκης (73' Ντάγκρας), Νικόλτσης (61' Τασιούλης).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Τάκης Λεμονής): Καπίνο, Φιγκέιρας, Ένχελς, Νικολάου, Λάμπρου (75' Σισέ), Μαρτίνς, Ανδρούτσος (79' Μάριν), Ζιλέ, Μπεν, Καρσελά, Τζούρτζεβιτς.

Γκολ:  68' Αποστολίδης  ///  29' Τζούρτζεβιτς

Κάρτες: 20' Τόλι, 64' Παντελάκης, 77' Τασιούλης  /// 23' Καρσελά, 77' Μαρτίνς

ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ

Μετά την Κέρκυρα το Σαββατοκύριακο και τα Χανιά αποτέλεσαν ιδιαίτερα φιλόξενο προορισμό για την ομαδα του ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ.

Οι ερυθρόλευκοι με έστω 1 βαθμό "σφράγιζαν" και τυπικά απόψε την πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας.

H αρχική 11άδα για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ,

ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

Ντεμπούτο για τον 19χρονο νεαρό Λάμπρου από τις ακαδημίες του ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ με την πρώτη ομάδα και επανεμφάνιση μετά από τραυματισμό για τον Μπεν.

"Ανοικτό" το παιχνίδι στο ξεκίνημά του, με ευκαιρίες και για τις δύο ομάδες.

O Oύρος Τζούρτζεβιτς, με ένα γκολ και ένα δοκάρι ήταν ο απόλυτος πρωταγωνιστής του Α' Ημιχρόνου.

Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ έριξε το τέμπο στην αναμέτρηση στο δεύτερο 45λεπτο.

Αυτό ήταν κάτι, που "πλήρωσαν" οι ποδοσφαιριστές του Τάκη Λεμονή, καθώς στο 68' δέχθηκαν την ισοφάριση από τους γηπεδούχους, που θαρραλέα αποφάσισαν στο Β' Ημίχρονο να γίνουν ακόμα πιο επιθετικοί.

Χωρίς επιτυχία οι προσπάθειες των ερυθρολεύκων να ανακτήσουν το προβάδισμα με κορυφαία το 2ο δοκάρι του Τζούρτζεβιτς στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης.

ΜΕΤΑ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

Ο προπονητής του ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ, κ. Τάκης Λεμονής, μετά το τέλος της αναμέτρησης, δήλωσε:

«Γενικά η αντιμετώπιση του παιχνιδιού δεν ήταν αυτή που έπρεπε. Θα τον κρατήσω πολύ αυτό το παιχνίδι. Είναι καλό παράδειγμα για το πόσο σοβαρά πρέπει να αντιμετωπίζουμε όλα τα ματς. Ίσως ήταν σε μία κατάλληλη στιγμή και σε μία διοργάνωση που θα μας χρησιμεύσει για το μέλλον Πρέπει να το χρησιμοποιήσουμε ως παράδειγμα προς αποφυγή για τη συνέχεια».

Ο Διαγωνισμός Pitch Photoreporter της Σεζόν 2014-2015 ολοκληρώθηκε με την κα. Μελίτα Τοπαλίδου, να αναδεικνύεται από την ψηφοφορία μεταξύ των χρηστών του TheREDS, Pitch Photoreporter της Χρονιάς!

Μείνετε συντονισμένοι ως τον επόμενο αγώνα, που ένας φίλος του ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ και του TheREDS της Samsung, θα βρεθεί στον αγωνιστικό χώρο του Γ. Καραϊσκάκης για να φωτογραφίσει τους ερυθρόλευκους ποδοσφαιριστές. Ίσως είσαι εσύ!